Ett av de stedene Unitarforbundet vier mest er på Disen Gård i Oslo

Disen betyr «gudinnenes slette» (disarvin) og navnet vitner om at gården er meget gammel, antakelig en av de aller eldste og største i Aker. Med vid utsikt over Akerdalen og Oslofjorden ble det drevet gårdsdrift uten avbrudd helt fram til 1956. Da ble jordene gjort om til boligområde av Disen boligbyggerlag. Etter 40 år i Oslo KFUKs eie ble det gamle gårdsanlegget og tre mål hage i 1999 kjøpt tilbake av Disengrenda Borettslag.

I dag er det et ettertraktet sted å ha vielser på og Unitarforbundet har vielser her mange ganger i løpet av sommeren 😉

Her er det idyll midt i Oslo. Lokalene, som kan dekke til 55 personer er stilfullt og godt innredet. Jeg har sett mangt et vakkert bryllupsbord dekket på Disen!

Ute er det en stor plen hvor de fleste vielser foregår. Man kan ha vielsen foran trappen eller under ett av de vakre epletrærne i hagen.

Hvis det regner har Disen gård utleie av telt mulig.

Disen Gård har eget kjøkken og man kan leie catering eller lage maten selv og ta med. Disen har også eget stabbur for oppbevaring av mat.

Disen Gård er intim, vakker og fredelig og anbefales på det sterkeste av oss i Unitarforbundet!

 

%d bloggere liker dette: